Grupa PGE zapowiada największy program inwestycyjny w magazynowanie energii w historii Polski. Do 2035 roku ma powstać ponad 80 nowoczesnych instalacji, które nie tylko wesprą transformację energetyczną, ale też pomogą ustabilizować ceny energii dla odbiorców.
[Wersja PDF]
Firmy telekomunikacyjne rezygnują z marnujących energię generatorów diesla na rzecz wyjątkowego rozwiązania — magazynowania energii wiatrowej i grawitacyjnej — tzw. hybrydy dostosowanej do wyjątkowych warunków topograficznych i klimatycznych regionu.
[Wersja PDF]
Aby stawić czoła temu problemowi, nowa elektrownia wiatrowa została zaprojektowana tak, aby obejmowała system magazynowania energii (ESS) wyposażony w wysokowydajny system zarządzania baterią (BMS) w technologii ogniw litowo-jonowych opracowany przez LG Chem specjalnie w celu.
[Wersja PDF]
Meksyk ogłosił obowiązkowy udział magazynów energii dla nowych instalacji OZE. Nowe przepisy przewidują minimum 30% mocy instalacji w magazynach energii oraz co najmniej trzygodzinny czas ich rozładowania. Kraj planuje też zainstalować 574 MW baterii do 2028 roku.
[Wersja PDF]
Projekt wielkoskalowych bateryjnych magazynów energii (BESS) rozwijała szwedzka spółka Ingrid Capacity we współpracy ze szwajcarską BW ESS. Zbudowany park magazynowy ma łączną moc i pojemność 211 MW/211 MWh. To największy jak dotąd projekt BESS w krajach nordyckich.
[Wersja PDF]
Na środku pustyni powstał największy system magazynowania energii w bateriach w całej Ameryce Łacińskiej. To spory krok w kierunku zielonej transformacji energetycznej. Magazyn energii został zlokalizowany w regionie Antofagasta, w gminie María Elena i bazuje na systemach BESS.
[Wersja PDF]